Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Наша творча архітектурна майстерня пропонує широкий спектр послуг в галузі проектування будівель і споруд: від розробки проектів котеджів і дачних будиночків до вирішення найскладніших містобудівних проблем, багатофункціональних торговельних і спортивних комплексів або, наприклад, дорожніх розв’язок. Ми не ділимо роботу на «важливу» і «другорядну», «прибуткову» і «прохідну». Для нас головне – результат. Зміна цього Світу на краще … Хоч трохи … Замовник альтанки і замовник стадіону можуть бути впевнені – до їх проектам підійдуть з однаковим старанням і розумінням.

Часто замовники насилу формулюють свої вимоги до проекту, складу проекту, стадіями проекту. Нерідко це результат недобросовісного підходу т.зв. «Архітектурних і дизайнерських фірм», що спеціально або ненавмисно вводять замовника в оману. Щоб виключити нерозуміння в архітектурній термінології або складі (якості) послуг, що надаються ми опишемо і «розкладемо по поличках» ті, що надаються нами. Ми вирішили відмовитися від сухої «офіційної» мови ДБНів і Сніпов і розповісти про проекти «своїми словами».

АРХИТЕКТУРНИЙ ПРОЕКТ

Будь-який проект складається з декількох етапів:

Стадія ПП – «Передпроектні пропозиції»

Як видно з назви – це ще не проект. Це – попередній проект. Ця стадія проектування допомагає замовнику «в кілька штрихів» зрозуміти архітектора, його стиль, оцінити професіоналізм і якість його роботи … А архітекторові – усвідомити стильові переваги замовника, визначитися з приблизним виглядом будівлі, його функцією, площею, поверховістю і т.д.

Адже мова архітектора – це його олівець. Один малюнок скаже більше, ніж годинник міркувань і стопка дипломів. Як правило, до складу ПП входять швидкі ескізи, начерки, планувальні схеми, що виконуються максимально швидко (день-два) і з мінімальною прив’язкою до дрібних деталей і конструктивних вузлів. Наприклад: один-два начерку зовнішнього вигляду, одна-дві планувальні схеми. Природно, при серйозному підході, швидкість не йде на шкоду якості. Але в кожному разі – це лише початок шляху.

Стадія «Е» – ЕСКІЗ

exkis

До складу стадії «Е» – ЕСКІЗ входять власне ескізи – досить докладно опрацьовані плани, фасади, перспективні зображення (т.зв. візуалізації) об’єкту, що проектується. Вони надаються в кількох варіантах, обговорюються, доповнюються, поки остаточно не влаштують замовника (і архітектора). Після остаточного затвердження ескізів, замовник отримує на руки пакет «чистових» документів. До складу ескізного проекту входять всі плани, фасади, розрізи (у масштабі і з розмірами), перспективні зображення (якісні 3d-візуалізації) і схема генерального плану майбутньої будівлі. За бажанням замовника, крім альбому креслень ми можемо підготувати і презентаційну частину – планшети формату А1-А0, слайд-шоу, відеоролик з проектованим об’єктом.

Саме цей розділ проекту визначає вигляд і планування будівлі або споруди. У деяких фірмах або навіть архітектурних НДІ стадії «Е» не приділяють належної уваги, забуваючи про те, що пророблений ескіз – запорука успіху всього проекту. Ми вже на стадії ескізного проекту підключаємо до справи суміжних фахівців, конструкторів, не проектуючи «фантастику», яку потім «життя поставить на місце», і не обманюючи себе і замовника.

Ескізний проект – самодостатній пакет документів. Його можна замовити окремо від подальших стадій проекту, можна в комплексі. Часто у замовника є можливість «доробити» проект «своїми силами». Наприклад, у місті, де він збирається будувати, є досвідчені сертифіковані інженери-конструктори, фахівці-водопровідники, але немає пристойних архітекторів. Або фірми, що мають обладнання беруть на себе розробку «своєї» частини проектної документації (скажімо, каналізації або опалення). Або (і так буває часто) будувати збираються «потім», а знайти інвестора / презентувати будівлю / відвести землю потрібно «зараз». Тоді, звичайно, можна обмежитися і ескізним проектом або замовити наступну стадію «частково». У нашій практиці були випадки, коли замовляли тільки ескізний проект та конструкції майбутнього будинку, а решту «компенсували» грамотним виконробом і будівельниками. Будинок, до речі, побудували чудовий … Але це швидше виняток, ніж правило. В інших випадках, для якісного втілення проекту в життя потрібно безліч додаткової інформації.

Стадія «Р» – РОБОЧИЙ ПРОЕКТ

img11

Стадія «Р» складається з кількох розділів. Це АР – архітектурні рішення, КЖ, КС, КД – конструкції майбутньої будівлі (від фундаменту до покрівлі), ВК – водопостачання та каналізація, ОВ – опалення та вентиляція, EС – електричні мережі і слаботочкa, пояснювальна записка, технологія (ресторану, наприклад) , паспорт оздоблення фасадів, генеральний план з вертикальним плануванням і переміщенням земельних мас, і так до нескінченності … Коротко кажучи – це ВСЕ.

Маючи на руках якісний повний архітектурний проект, гарні будівельники навіть при відсутності авторського нагляду побудують «цукерку». Практично всі можливі помилки, прорахунки, ляпи будуть враховані, опрацьовані і виключені ще на відносно дешевому папері, а не на дорогому мармурі, міді та, головне, нервах замовника.

Що таке робота архітектора на стадії «Р»? Це пекельний, але зовсім непомітний (для замовника) процес … Це дзвінок рано вранці від конструктора: «Ви знаєте, балки перекриття слід зробити з кроком 1200 ..». Це обурення (в обід) інженера-вентиляционщика, якому ці балки перекрили насилу втиснуті шахти. Це переклад шахт в окремий канал, який (о, Боже!) – виявляється «в одному просторі-часі» з каналізаційним стояком (це вже ввечері). А вночі треба внести зміни у власний розділ АР. І так – день за днем, міліметр за міліметром народжується майбутній котедж, таун-хаус, готель … А тепер уявіть (або, чого доброго, згадайте), що все це відбувається так би мовити «в бою». Руйнуються готові перегородки, що опинилися «не там», переробляється дах, в якій зібралося дві тонни льоду, з хрускотом відривається утеплювач через який «потіють» стіни. І це не «страшилки», а, на жаль, реальні історії «вмілого» будівництва та проектування. Тому, якщо Ви не впевнені в «своїх» будівельників (як ми у своїх:), або просто бажаєте перестрахуватися, «вслід» за розробкою повного архітектурного проекту ми можемо запропонувати Вам АВТОРСЬКИЙ НАГЛЯД за будівництвом. Ах так, є ще і стадія «П» (вірніше, буває). Стадія «П» – ПРОЕКТ – стадія архітектурного проекту, що проходить узгодження в Державній Архітектурної Експертизі для великих готелів, ресторанів, аеропортів і т.п. Але не завжди і не скрізь. Включає в себе розробку зовнішніх інженерних мереж, підключень, змін і пр. Це страшно, довго і сумно. Зазвичай ресторан вже рік як працює, а стадію «П» все допрацьовують і перекроюють. Якщо Вас цікавить докладніше – дзвоніть, розповімо. Головне – ми робимо і це.

АВТОРСЬКИЙ НАГЛЯД

«.. Авторський нагляд – комплекс заходів, що здійснюються для забезпечення відповідності технологічних, архітектурно-стилістичних, будівельних та інших технічних рішень і показників об’єкту, що вводиться в експлуатацію, рішенням і показникам, передбаченим в затвердженій Замовником проектній документації ..»

f20101016001923-arhitГоворячи просто – авторський нагляд – «остання лінія оборони» замовника від несумлінності будівельників, постачальників матеріалів і т.д. Буде перебільшенням сказати, що наявність авторського нагляду перетворить будмайданчик в земний рай. Але, принаймні, не дасть їй перетворитися на пекло. Зрозуміло, що архітектор не може «жити на об’єкті». Але може вчасно вказати виконробу на невідповідність закуплених матеріалів проекту, роз’яснити складні креслення, внести зміни в проект «на місці». Втім, це скоріше вже «страшилки» … Адже якщо проект не «сирий», будівельник – професіонал своєї справи, матеріали куплені не «з рук», зазвичай замовник отримує в нагороду ЙОГО – сучасний, функціональний, красивий будинок своєї мрії.

Архітектори та дизайнери нашої майстерні об’єднані однією ідеєю: наша робота повинна приносити в світ користь, міцність, красу (як сказав задовго до нас давньоримський архітектор Вітрувій). Ми шукаємо індивідуальний підхід до кожного проекту. Ми (вибачте вже) не займаємося тим, що нам нецікаво. Ми розглядаємо архітектуру та дизайн не як плацдарм для заробляння грошей. Є безліч куди більш прибуткових занять. Тому ми і не публікуємо на нашому сайті кричущих банерів «Сьогодні знижка! Замов метр проекту – отримай другий в подарунок! »Замовник заплатить за кожен метр проекту, але отримає не напівфабрикат, а проект, в який будуть вкладені всі наші знання, досвід і сили.

Ціни на наші послуги завжди гнучкі, завжди залежать від десятків змінних: площі об’єкта, його розташування, стильового рішення, складу проекту, суспільну значущість, і просто особистості замовника. Тому ми публікуємо тут орієнтовні розцінки на проектування. Остаточне рішення завжди приймається тільки після зустрічі із замовником, осмислення площі і складу майбутнього проекту.